Jesteśmy po to , aby świat był pełen zdrowych ludzi o idealnej elastyczności metabolicznej. Jesteśmy po to, aby coraz więcej osób rozumiało i korzystało ze stylu życia LCHF/KETO przedłużając w ten sposób swoje życia i napełniając je szczęściem oraz coraz większym zdrowiem.

Można Pięknie Żyć

Chcemy być dla Ciebie źródłem aktualnej wiedzy i przykładem na to, że można pięknie żyć zgodnie z ideą #zdroweNIEjedzenie, nawet w świecie pełnym nierzetelnego i stronniczego przekazu i nieaktualnej wiedzy o zdrowiu i odżywianiu. Poprowadzimy Cię do świata, w którym to jedzenie jest dla ludzi, a nie ludzie dla jedzenia, gdzie pokarm jest czynnikiem dostarczającym odpowiednich minerałów, dającym energii oraz chroniącym przed chorobami metabolicznymi, jest po prostu lekarstwem. Chodź z nami, bo wierzymy mocno w to, że nasza wspólna determinacja i przekazywanie wiedzy coraz szerszemu gronu jest w stanie zmienić wiele…najpierw lokalnie, potem globalnie.

Wchodzisz w to?

Bracia Rodzeń - wszystko jest po coś

Jesteśmy braćmi bliźniakami, lekarzami. Tak, wiemy 🙂 niezłe połączenie…Wierzymy w to, że wszystko jest po coś, a my jesteśmy po to , żeby zajmować się Twoim zdrowiem metabolicznym, pomóc Tobie zdrowo schudnąć, wycofać insulinooporność oraz wycofać cukrzycę typu 2. Jeszcze parę lat temu , kiedy zadawano nam pytanie o głodówki, odradzaliśmy stanowczo, powołując się na rzekomo zbyt ekstremalne podejście i ponoć ryzykowne. Tak naprawdę mało wiedzieliśmy na ten temat i w ten sposób jak się okazało próbowaliśmy, dość skutecznie kończyć temat, który dość skutecznie wybijał nas ze strefy komfortu.

Nasze całe życie wypełnione było węglowodanami, słodyczami, pączkami, często też stresem/kortyzolem, co doprowadzało do codziennej walki o utrzymanie koncentracji oraz świeżości umysłu oraz klarownego myślenia. Kończyło się to klasycznym jedzeniem w regularnych odstępach, wypijaniem hektolitrów kawy oraz nagradzaniem się słodyczami za stres i znoje całego  dnia. Studia medyczne skończyliśmy w 2006 roku. Łatwo nie było, anawet było  blisko abyśmy ich w ogólne nie dokończyli. ( chcieliśmy je porzucić wielokrotnie)

Zmęczeni bezsensowną często przestarzałą wiedzą, złym poziomem nauczania oraz zaściankowym podejściem do kształtowanie młodych umysłów, po 4 roku postanowiliśmy przerwać studia. Spakowaliśmy plecaki i wyjechaliśmy w podróż. Początkowo do irlandii, aby zarobić pieniądze…a potem jak się okazało  dookoła świata, gdzie po drodze zrobiliśmy staż w Australii, co otworzyło nam mocno oczy na prawdziwe podejście do nauki i nauczania medycyny. Wiedzieliśmy, że edukacja to podstawa, że wręcz naszą misją jako lekarzy jest nauczanie naszych pacjentów ich ciała fizjologii, dawanie przykładu oraz wpływanie na ich wybory zdrowotne i żywieniowe. Że naszym zadaniem jest kształtowanie stylu życia naszych pacjentów. Wtedy jeszcze nie mieliśmy pojęcia o KETO/ketonach IF raz LCHF.

To jak zwykle to bywa przyszło to z czasem,  z potrzeby  zmiany własnego życia. Jeśli uczeń jest gotowy, to mistrz się znajdzie. I się znalazło wielu.

Łukasz

W trakcie swojej kariery zawodowej, robiąc kolejną specjalizację , tym razem z kardiologii, ratując faktycznie kolejnych pacjentów, wpadł w świat z jednej strony bardzo interesujący, ekscytujący, dyżurowy, ambitny, a z drugiej strony niebezpieczny, bo przepełniony dopaminą, ryzykiem potężnych wyrzutów kortyzolu i niepohamowanego apetytu , co przełożyło się na klasyczne uwielbianie słodyczy, zwłaszcza pod postacią kolorowych kuleczek m&m oraz słodkiej czekolady z Orlenu, które w znacznej mierze wypełniały jego dzień w pracy jak i podczas jazdy samochodem po często wykańczającym dyżurze. Między jedną kolorowo kuleczką zapalał papieroska i jakoś się kręciło. Waga rosła, kariera się rozwijała, ale jakoś dziwnie szczęścia nie przybywało. Zaczął więc drążyć, szukać rozwiązania, a skoro kto szuka nie błądzi… jego oczom zaczęły się wręcz ukazywać, a, a w ręce wpadać książki oraz  kolejne przykłady leczenia z nałogów, zmian życia i przede wszystkim kontroli masy ciała…a wspólnym mianownikiem tych wszystkich przemian była ELIMINACJA węglowodanów. 

Zainteresowany mocno tematem wszedł w ten temat głęboko…wprowadzał stopniowo naukę w swoje życie, co poskutkowało rzuceniem kardiologii… uffff:)  stabilizacją swojego życia , rzuceniem nałogu tytoniowego i słodyczowego a przy okazji spadek kg o 20… rewelacyjne samopoczucie  oraz piękna perspektywa nowego życia.

Mateusz

W swoim życiu zawodowym też otarł się o wielką medycynę. Dyżurował wielokrotnie na ciężkim i trudnym oddziale interny powiatowej oraz tamtejszej izbie przyjęć, a w wolnych chwilach z uwielbieniem wciągał pączki do kawy.

W trakcie kiedy Łukasz piął się po kolejnych iluzorycznych stopniach wielkiej kariery Mateusz założył rodzinę, a razem z jego żoną oraz dwójką chłopaków regularnie nieświadomie raczyli sę słodkościami różnego sortu i koloru.

Po wejściu w drogę LCHF stopniowo wprowadzali małe zmiany w swoim życiu, szykując się do  tych wielkich i długotrwałych.

Efektem zmian było wyrzucenia z dziećmi wszystkich słodyczy z domu, pozbycie się nałogu słodyczowego , a tak przy okazji spadek  masy ciała o ok 20 kg oraz zdecydowanie lepsze samopoczucie i piękniejsze życie  w lepszym zdrowiu i cudowną perspektywą.

 

Można Pięknie Żyć

Te zmiany w życiu Braci  spowodowały, że zaczęli się natykać na kolejne dowody, przeanalizowali  tysiące badań naukowych, rozmawiali z liderami LCHF KETO na świecie i przekonali się , że to narzędzie to  klucz do sukcesu wielu  pacjentów i do osiągnięcia idealnego zdrowia metabolicznego organizmu.

Dołącz do drużyny Bracia Rodzeń team i razem z nimi zacznij i pilęgniuj piękne i długie życie bez nałogów oraz  chorób metabolicznych .

Z  A C Z Y N A M Y