Witajcie!

w tym miejscu zebraliśmy dla Was odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz rozwiązania napotykanych trudności natury technicznej. 

Staraliśmy się przewidzieć wszystkie możliwości. Jeśli jednak nie znaleźliście odpowiedzi na Wasze pytania lub wątpliwości nie zostały rozwiane – zachęcamy do skorzystania
z formularza kontaktowego lub śmiało piszcie na kontakt@braciarodzen.pl

Nasze pomocnice - Jagoda i Justyna chętnie udzielą odpowiedzi, dadzą wskazówki, nakierują Was.

Pozdrawiamy,

Bracia Rodzeń

Aby zarejestrować/zalogować się na stronie Braci Rodzeń, posłuż się linkiem: https://braciarodzen.pl/moje-konto/

Przekieruje on Ciebie bezpośrednio do strony, na której będzie można stworzyć lub odwiedzić swoje już istniejące konto.

Zachęcamy do zakładania indywidualnego konta, ponieważ właśnie na nim znajdziesz m.in. zakupione, elektroniczne produkty oraz informacje na temat ważności subskrypcji BRteam.

Główną drogą przekazywania naszej wiedzy są media społecznościowe (YouTube, Facebook), na których znajdziecie filmiki  poruszające wiele zagadnień dotyczących zdrowia metabolicznego. Wiemy – wiedzy jest dużo i dlatego postanowiliśmy spisać ją w jednym miejscu, tworząc E-booki/ pliki PDF o konkretnej tematyce.

Wszystkie nasze produkty znajdziecie w sklepiku pod linkiem: braciarodzen.pl/sklep/

Poszczególne produkty zawierają dokładny opis, dlatego przed zakupem zachęcamy do zapoznania się
z jego treścią i zwrócenia uwagi, czy jest to produkt elektroniczny (E-book) czy też poradnik w formie papierowej.

Zmiana danych osobowych jest możliwa z poziomu indywidualnego konta.

Wystarczy zalogować się na prywatne konto, a następnie w zakładce SZCZEGÓŁY KONTA/ ADRESY dokonać zmiany wybranych treści.

Zmianę należy potwierdzić klikając przycisk „Zapisz zmiany” i … gotowe.

Zapomnieć hasło to ludzka rzecz.

Wtedy z pomocą przychodzi link: Zapomniane hasło pod którym z łatwością zresetujesz hasło.

Procedura resetowania hasła wymaga podania nazwy użytkownika lub adresu e-mail.

Po kliknięciu polecenia „resetuj hasło” system automatycznie wyśle Tobie emaila z nowymi danymi do logowania. 

Podane nowe, systemowe hasło jest wielokrotnego użytku, ale zawsze zachęcamy do zmiany hasła na bardziej przyjazną i przyswajalną dla Ciebie formę 🙂 Dokonasz tego pod zakładką SZCZEGÓŁY KONTA.

Uwaga: kiedy emaila do resetowania hasła nie znajdzie się w głównej skrzynce z wiadomościami,  koniecznie sprawdź folder SPAM, maile wysyłane z systemu niestety często tam wędrują. 

W przypadku, jeżeli taki email całkowicie się zagubi, śmiało napisz wiadomość na kontakt@braciarodzen.pl o tytule – reset hasła.

Nasze Pomocnice będą w stanie szybciej wyszukać Twoją prośbę i zareagować.

Formularz kontaktowy odnajdziesz w dolnej części głównej strony pod zakładką KONTAKT. Należy wypełnić wszystkie pola formularza i kliknąć na przycisk „wyślij”.

Uwaga: koniecznie sprawdź poprawność wpisanego emaila, gdyż często, z powodu literówki Zespół BRteam nie jest w stanie Tobie odpowiedzieć.

Formularz działa szybko i sprawnie. Dokładnie tak samo postarają się odpowiedzieć na Twoje zapytanie Dziewczyny z Zespołu BRteam.

Ważne: musisz wiedzieć, że zarówno formularz, jak i skrzynka pocztowa kontakt@braciarodzen.pl to rewiry Jagody i Justyny.

My Bracia osobiście nie odczytujemy e-maili. Musisz nam wybaczyć, wynika to z dużej ilości nadsyłanych wiadomości oraz ograniczonego czasu. Jednogłośnie ustaliliśmy, że My Bracia zajmiemy się nagrywaniem filmików, natomiast sprawy techniczne pozostawiamy Zespołowi BRteam.

Dziewczyny mogą udzielić rad, dadzą wskazówki, pomogą, ale pamiętaj proszę, że w przypadku fachowych pytań lepiej nas zaczepiać na środowych live, odbywających się na FB/Instagramie/TikToku i YouTube.
W czasie letnim spotykamy się o godz.: 21:00, natomiast w zimowym o godz.: 20:00.

Jeżeli masz pytanie, możesz je zadać na kilka sposobów:

 • przez formularz kontaktowy

formularz ten odnajdziesz w dolnej części głównej strony pod zakładką KONTAKT. Należy wypełnić wszystkie pola formularza i kliknąć na przycisk „wyślij”.

my Bracia osobiście nie odczytujemy e-maili. Wybierając tę drogę kontaktu piszesz do Zespołu BRTeam –  Justyny i Jagody. Dziewczyny mogą udzielić rad, dadzą wskazówki, nakierują Ciebie, ale pamiętaj proszę, że w przypadku fachowych pytań lepiej nas zaczepiać na środowych live.

 • zadaj pytanie podczas live

w każdą środę (czas letni o 21:00, czas zimowy o 20:00) na YouTube, Facebook, Instagramie prowadzimy spotkania Live, na których chętnie odpowiemy na Twoje pytania. Pytań jest dużo i często nie zdołamy dotrzeć do każdego, wiec z góry prosimy o wyrozumiałość, jeżeli niektóre pytanie zostaną pominięte.

 • kameralne spotkania dla członków BRteam

niewątpliwie to najlepsza droga komunikacji z nami – spotkanie twarzą w twarz. Możemy wtedy na spokojnie umówić wyniki, dać rady, skonsultować dany przypadek. Takie spotkania dostępne są tylko wyłącznie dla członków BRteam.

Konsultacja jest wyłącznie możliwa dla członków BRteam i odbywa się ona online, za pomocą specjalnego formularza na platformie BRteam.

Jeżeli jednak nie należysz do grupy – wybacz – konsultacja nie jest możliwa i taką informacje uzyskasz również od Dziewczyn pisząc na kontakt@braciarodzen.pl.

Pamiętaj również proszę, że wszelkie pytania kierowane przez formularz czy skrzynkę pocztową, powinny dotyczą zdrowia metabolicznego i schorzeń typu cukrzyca, insulinooporność, nadwaga. To są dziedziny,
w których się specjalizujemy.

W przypadku innych chorób, dolegliwości warto kontaktować się ze specjalistą z danej dziedziny.

Najczęściej zalecamy wykonanie następujących badań:

REFUNDOWANE ( decyzja lekarza)
1. Morfologia z rozmazem
2. Elektrolity
3. Kreatynina
4. Alt, Ast, ggtp
5. Lipidogram z trójglicerydami
6. Glukoza na czczo
7. HBA1c

NIEREFUNDOWANE
1. Magnez
2. Wit D
3. Insulina na czczo ewentualnie krzywa insulinowa

Więcej szczegółów oraz gotową listę pobierzesz ze strony https://braciarodzen.pl pod opisaną 1 zasadą Metody Odchudzania Braci Rodzeń – przygotuj się.

Ważne: w celu omawiania wyników, zwróć się najlepiej do swojego lekarza prowadzącego. Wybacz, ale my nie będziemy w stanie indywidualnie skonsultować Ciebie online. 

Konsultacje na obecną chwilę możliwe są wyłącznie dla członków BRTeam.

Poniżej dla Ciebie krótka rozpiska, jak powinna wyglądać suplementacja podczas stosowania stylu życia, jaki preferują Bracia Rodzeń:

 • POTAS
  dzienne zapotrzebowanie na potas to 4700 mg
 • MAGNEZ
  Osoby dorosłe powinny dostarczyć od 290 mg do 450mg na dobę tego pierwiastka.
  Czasami naszym pacjentom, u których występują objawy
  niedoboru magnezu zalecamy nawet do 1200 mg magnezu dziennie w 3
  dawkach
 •  witamina D – w przypadku niedoborów, zalecamy następujące dzienne dawki:

2000 IU dla osób w wieku <1 roku,

4000 IU dla osób w wieku 1-18 lat i

10 000 IU dla osób w wieku >18 lat.

 • JOD
  Dodatkowo należy pamiętać o piciu dużej ilości wody , najlepiej z dodatkiem soli himalajskiej, a jeżeli stanowi to problem, zawsze można bardziej dosalać spożywane warzywa, twaróg itp.

Istotne jest, aby przyjmowane suplementy miały „czysty” skład – bez przeciwzbrylaczy czy wypełniaczy, jak tlenek krzemu czy stearynian magnezu, które nie służą zdrowiu.

Jedną z takich firm, które dokładają wszelkich starań, aby ich produkty były czyste, jest polska firma ForMeds. Sami  je przyjmujemy i polecamy.

Drugim ważnym krokiem stosowania Metody Odchudzania Braci Rodzeń (MOBR) jest ograniczanie węglowodanów.

Ale czy wszystkie węglowodany mają natychmiast zniknąć z Twojego menu?

Więcej na ten temat znajdziesz w przygotowanym przez Braci poradniku o węglowodanach.

Znajdziesz go tutaj: https://braciarodzen.pl, pod 2 zasadą Metody Odchudzania Braci Rodzeń – ograniczaj węglowodany.

MOBR to skrót od Metody Odchudzania Braci Rodzeń, której najważniejszymi celami są:

 • odzyskanie zdrowia i wycofanie wielu schorzeń metabolicznych
 • zdrowe schudnięcie
 • wycofanie leków

Metoda ta opiera się na 7 podstawowych krokach, które doprowadzą Ciebie do pięknego, zdrowego życia.

Dokładny opis znajdziesz pod linkiem: www.braciarodzen.pl

Drzwi do BRteam są otwarte tylko 2 razy w roku – w maju oraz w listopadzie.

W tych miesiącach, na ok 10 dni pojawia się w sklepiku produkt SUBSKRYPCJA, którego wykupienie gwarantuje stanie się członkiem BRTeam.

Subskrypcję można wykupić na okres 6 miesięcy. 

Ważne: kiedy już jesteś członkiem BRteam, subskrypcję przedłużyć można w każdym momencie z poziomu osobistego konta subskrybenta.

Niektórym na słowo „ćwiczenia” kortyzol skacze pod sufit. Nie lubią i tyle.

My mamy dla Ciebie przyjemną serię ćwiczeń oporowych, która powtarzana regularnie, wzmocni Twoją sylwetkę i zapewni lepszą stabilizację ciała.

Gumy oporowe to świetna sprawa. Są lekkie i poręczne. Zabierzesz ze sobą w każde miejsce.

Więcej szczegółów oraz film z nagraniem znajdziesz tutaj https://braciarodzen.pl, pod opisaną 6 zasadą Metody Odchudzania Braci Rodzeń – ćwicz 15 minut dziennie, 3 razy w tygodniu.

Członków BRteam zapraszamy do uczestnictwa w środowych, wieczornych live z Trenerem Michałem Papuszką lub do odtwarzania nagranych ćwiczeń w strefie spotkań 🙂

Post – słysząc to słowo jakie masz odczucia? Bez obaw. to najlepsza rzecz, która mogła przydarzyć się Twojemu zdrowiu metabolicznemu.

Post zdrowy, to dobrowolne, niewymuszone niejedzenie przez określony okres czasu, celem osiągnięcia określonych korzyści zdrowotnych.

A jakich?

Więcej szczegółów oraz protokoły postu znajdziesz tutaj https://braciarodzen.pl, pod opisaną 5 zasadą Metody Odchudzania Braci Rodzeń – zacznij #zdroweniejedzenie 16/8 + post.

Gęsia skórka i wizja nagłego zawału serca już na samo brzmienie tego słowa?

Ale czy jest powód by tak się do obawiać?

Jeżeli ta kwestia Ciebie nieustannie nurtuje, włącz niezależne myślenie i koniecznie przeczytaj 4 zasadę Metody Odchudzania Braci Rodzeń – nie bój się tłuszczów zwierzęcych.

link: https://braciarodzen.pl, 

Białko bywa podstępne. Myślimy, że każdy rodzaj jest zdrowy, natomiast musimy pamiętać, że ono również powoduje wyrzut insuliny.

Jakie białko spożywać, w jakiej ilości?

Praktyczny poradnik przygotowanym przez Braci znajdziesz na głównej stronie: https://braciarodzen.pl, pod opisaną 3 zasadą Metody Odchudzania Braci Rodzeń – jedz odpowiednią ilość białka.

Będąc sybskrybentem masz dostęp do specjalnej platformy BRTeam i czterech przygotowanych STREF.

Poniżej znajdziesz krótki opis, co znajdziesz w poszczególnych strefach:

 • strefa wiedzy: znajdują się tam ciekawe informacje do pobrania – e-booki oraz liczne materiały PDF.
 • strefa spotkań: to seria nagranych filmów przez naszych rezydentów, więcej o nich poniżej:
  • ANIA PACHOLAK – zaprzyjaźnioną dietetyk, która kładzie duży nacisk nie tylko na jedzenie, ale na istotę emocji w całym procesie odżywiania.
  • WEBINARY i WYWIADY BRACI –  Bracia przygotowali webinary omawiające kroki MOBR, czyli Metody Odchudzania Barci Rodzeń. Znajdziecie również odbyte już wywiady z gośćmi oraz te, które będą planowane na bieżąco 🙂 
  • TRENER MICHAŁ – przekaże swoją wiedzę i praktyczne wskazówki na temat ćwiczeń oporowych ale nie tylko:) znajdziesz sporo zestawów do ćwiczeń w domu i w terenie.
  • MAGDALENA PSZCZÓŁKA – która schudła 50 kg, stosując MOBR. Magda da dużo praktycznej wiedzy, motywacji i inspirujących historii.  
  • KASIA GOTUJE –  pasją Kasi jest gotowanie 🙂 Nagrała dla Ciebie praktyczne filmiki, na których przygotowuje dania z Planu Żywieniowego Braci Rodzeń. Plan jest dostępny w materiałach do pobrania.
 • strefa okazji: tam czeka na Ciebie stały rabat dla członków BRteam (10%), warto pamiętać o nim przy zakupach w Sklepie oraz przez tą sferę możesz nabyć również bilety na aktualne spotkania na żywo Braci z członkami BRteam(z reguły takie spotkania są kameralne, uczestnictwo w nich jest darmowe i można wtedy skonsultować wyniki badań z Braćmi). Dodatkowo specjalne, podane w tej strefie hasło da Tobie dostęp do mocnej grupy na FB Metoda Odchudzania Braci Rodzeń, która również jest ogromną bazą wiedzy i wymiany doświadczeń między uczestnikami.
 • strefa wydarzeń: tam znajdziesz więcej informacji/nagrań z wyjątkowych spotkań zorganizowanych przez Braci.
 • strefa dzieci: to idealny kącik nauki i zabawy dla dziecka. Znajdziecie w niej nie tylko kolorowanki i zagadki ale także słuchowiska i książki. Przygotowaliśmy praktyczne materiały edukacyjne na temat zdrowego odżywiania. Nauka przez zabawę jest super! 

KONSULTACJE: członkowie BRteam mają również dostęp do darmowej konsultacji online. Odbywa się ona za pomocą formularza na indywidualnym koncie, gdzie można opisać swoją historię i załączyć wyniki badań.

Nie traktujcie tej informacji jako reklamy.

Chcemy Wam polecić urządzenia, które sami stosujemy i jak najbardziej jesteśmy z nich zadowoleni:

 • glukometr i ketometr w jednym: glukometr Optium Xido Neo
 • CGM: system ciągłego monitorowania glikemii
  FreeStyle Libre
 
Ważne: nie sprzedajemy tych produktów w naszym sklepiku i nie dysponujemy kuponami rabatowymi na ich zakup. 
 
Zapraszamy do samodzielnego zapoznania się z ofertą w internecie.

Ułożyliśmy uniwersalny Plan Żywieniowy na całe życie – nie jest to indywidualna dieta stworzona na każdy dzień – plan to wiedza plus przykładowe przepisy keto.

Nie układamy diet – uczymy, jak żyć według stylu życia IF 16/8, LCHF czy keto.

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: https://braciarodzen.pl/sklep/

Po opłaceniu Twojego zamówienia, zawsze powinny przyjść dwa automatyczne maile – jeden z FV, a drugi z linkiem do pobrania zamówienia.

Jeżeli maile te nie są widoczne na Twojej skrzynce pocztowej, w pierwszej kolejności sprawdź proszę folder SPAM. Niestety, wiadomości mogły tam wpaść.

Druga istotna kwestia – w mailu z zamówieniem powinny być linki do pobrania materiałów.
W przypadku, gdyby były nieaktywne, możemy je ponownie wygenerować dla Ciebie albo możesz również zalogować się na swoje konto na stronie Braci Rodzeń (www.braciarodzen.com) i odnaleźć zamówienie pod zakładką: TRANSAKCJE.

Zamówienie będzie tam widoczne, jeżeli zakup dokonany został po zalogowaniu na swoje konto.
W przypadku odwrotnej kolejności, zakładka TRANSAKCJE będzie pusta i musisz wtedy napisać do Zespołu BRTeam na zamowienia@braciarodzen.pl .

Ważne jest, by dokładnie opisać problem – podaj zawsze nr. zamówienia, a jeżeli problem jest bardziej skomplikowany, chętnie widziane są screeny.

👉 po dokonaniu zakupu, w ciągu kilku minut otrzymasz emaila o zrealizowaniu zamówienia.

Klikając na przycisk ZOBACZ SWOJE ZAMÓWIENIE, przeskoczysz na stronę Braci Rodzeń, gdzie należy się zalogować:

Moje konto

Kiedy wejdziesz już na kokpit swojego konta, pod zakładką PLIKI DO POBRANIA znajdziesz zakupiony produkt:

Pod konto podpięte zostaną  najbardziej popularne formaty:

 • ePDF standardowy,
 • EPUP – to dedykowany do użytku na Kindle
 • oraz MOBI –  obsługuje standardowy format HTML

(przykładowy screen)

Żeby plik EPUP działał na Twoim urządzeniu Kindle należy przesłać go do urządzenia – np. poprzez send to kindle lub prosto wygrywając go do urządzenia.

 

👉 po dokonaniu zakupu, w ciągu kilku minut otrzymasz emaila o zrealizowaniu zamówienia. 

Klikając na przycisk ZOBACZ SWOJE ZAMÓWIENIE, przeskoczysz na stronę Braci Rodzeń, gdzie należy się zalogować:

Moje konto

Kiedy wejdziesz już na kokpit swojego konta, pod zakładką PLIKI DO POBRANIA znajdziesz zakupiony produkt:

👉 klikając w zielone okienko, plik audio ściągnie się automatycznie na pasek zadań i zapisze w folderze pobrane na Twoim nośniku.

WAŻNE: sprawdź, czy plik został pobrany w całości. Jego wielkość powinna wynosić 511 MB. 

w innym przypadku, być może z powodu braku wolnego miejsca na nośniku, audiobook może się pobrać niekompletnie

Jeżeli chcesz odsłuchać audiobooka bezpośrednio ze strony, zajrzyj pod zakładkę TWOJE ZAKUPIONE PRODUKTY , gdzie znajdziesz podpięty plik z podziałem na rozdziały. 

(przykładowy screen poniżej)

Po kliknięciu w zielony przycisk ZOBACZ, strona z audiobookiem załaduje się samoistnie, a będzie wyglądała następująco:

Czerwone zakładki to następujące rozdziały audiobooka i aby je przesłuchać, należy kliknąć na wybrany rozdział i go „rozwinąć”.

Jeżeli chcesz wysłuchać wstępu, kliknij na jego nazwę po lewej stronie, a następnie poczekaj chwilę, by plik audio załadował się po stronie prawej. Oby uruchomić plik audio, kliknij ikonkę  „play”.

Gotowe:) Postępuj podobnie z pozostałymi rozdziałami 🙂

Ale co z TABELAMI i WYKRESAMI, które są w książce papierowej?

Odnajdziesz je w tym samym miejscu co podzielony na rozdziały audiobook. Pod danym rozdziałem podłączyliśmy pliki PDF, śmiało można je pobrać klikając na zielony napis:

(przykładowy screen poniżej)

 

 

 

Niestety nie ma możliwości zamówienia książek za pobraniem. 
Nie przyjmujemy również zgłoszeń telefonicznych, ani emaliowych.

Zamówienia składane są wyłącznie za pośrednictwem  sklepiku na stronie Braci Rodzeń:
https://braciarodzen.pl/sklep/ i możliwa jest płatność wyłącznie elektroniczna.

Wybór należy do klienta i ma on do wyboru płatności:

 • zwykły przelew bankowy
 • szybkie płatności przez przelewy24 (wybierz swój bank)
 • BLIK
 • karta debetowa
 • PayPal

Tak, oczywiście – wysyłamy książki za granicę.
Podczas wypełniania formularza wystarczy wybrać z listy kraj docelowy, wtedy koszty wysyłki wyliczą się automatycznie.

(przykładowy screen)

Paczki zagraniczne wysyłane są za pośrednictwem firmy Global Express

UWAGA: książki do Niemiec wysyłamy również za pośrednictwem firmy DPD

Tak, płatność w walucie obcej jest możliwa.

Wartość należy przeliczyć samemu według aktualnego kursu NBP w momencie zlecenia przelewu.

Do przelewu zagranicznego potrzebne będą poniższe dane:

Bracia Rodzeń spółka cywilna
ul. Wczasowa 52/5, 64-234 Wieleń, WIELKOPOLSKIE
NIP 9231735539
REGON 385566737
mBank: 90 1140 2004 0000 3602 7991 5811

IBAN: PL90 1140 2004 0000 3602 7991 5811
Numer BIC: BREXPLPWMBK

W tyt. zawsze prosimy o wpisanie nr. zamówienia.

UWAGA: Jeżeli zamówienia są opłacane przez osoby trzecie, warto jest w tytule podać również dane osoby zamawiajacej.

Zapraszamy tutaj, poniżej dane do przelewów bankowych, również zagranicznych:

Bracia Rodzeń – Mateusz Rodzeń 
ul. Potokowa 28/14, 54-105 Wrocław
NIP 6931932364 
REGON 021750638

mBank: 03 1140 2004 0000 3802 8437 6369
Numer rachunku IBAN: PL03 1140 2004 0000 3802 8437 6369
Numer BIC: BREXPLPWMBK

Prosimy mieć na uwadze, że każda dokonana płatność musi być potwierdzona zamówieniem złożonym przez nasz sklepik. Dlatego też w tytule przelewu prosimy o wpisanie numeru zamówienia.

Wysyłane przelewy bez złożonego zamówienia przez sklepik będą zwracane do nadawcy.